fbpx

O NAS

kilka słów o naszej firmie...

EKO-HANDEL to firma rodzinna specjalizująca się w produkcji oraz dystrybucji certyfikowanej żywności ekologicznej, wyprodukowanej w gospodarstwach rolnych posiadających wieloletnie doświadczenie w produkcji tego rodzaju żywności. Zajmujemy się dystrybucją warzyw świeżych oraz przetworów własnej produkcji.

Decyzja o podjęciu takiego rodzaju działalności nie była przypadkowa, gdyż wywodzę się z tradycyjnej rodziny, która we wcześniejszych latach zajmowała się produkcją rolną w większości jednak na własne potrzeby.

Doświadczenie to i zderzenie z ofertą współczesnych dużych marketów szybko doprowadziło do spostrzeżenia, iż produkty w masowej sprzedaży są gorszej jakości; nie posiadają odpowiednich walorów smakowych, gorzej się przechowują, budzą wątpliwości w zakresie stosowania chemicznych środków ochrony, po prosu nie spełniają oczekiwań członków rodziny, która chętnie sięga pamięcią do lat minionych a zwłaszcza do smaków pomidorów, ogórków, koperku czy choćby słodkiej marchewki z własnej działki.

Te proste spostrzeżenia, zainteresowanie i zapotrzebowanie na produkty o wysokiej jakości legły u podstaw decyzji o podjęciu działalności w zakresie handlu żywnością ekologiczną Żywność ekologiczna określa produkty, których sposób wytwarzania jest zgodny z zasadami zawartymi w Rozporządzeniu Unii Europejskiej (UE) 2018/848 i oznacza żywność produkowaną bez użycia nawozów sztucznych oraz chemicznych środków ochrony roślin.

Określenie żywność ekologiczna często bywa mylone z określeniem zdrowa żywność, co może wprowadzać konsumenta w błąd. Jednakże, podczas gdy pierwsze z pojęć określa żywność certyfikowaną, drugie jest w zasadzie tylko nazwą stworzoną dla celów marketingowych, nie kryją się za nim żadne standardy określające warunki produkcji i sposoby kontroli. Oferowana przez nas żywność jest w 100% ekologiczna, co potwierdza uzyskany certyfikat. Ważność certyfikatu jest corocznie odnawiana. Uzyskanie właściwego certyfikatu poprzedzone jest szczegółowymi i rygorystycznymi kontrolami, co daje jednak dla konsumenta gwarancję wysokiej jakości produktów żywnościowych.

Dobry smak i szybkie działanie to nasza marka! Zapraszam do współpracy odbiorców indywidualnych i zorganizowanych.

Łukasz Gajda – Właściciel